ZAPRASZAMY DO KSIĘGARNI

Księgarnia

książki

- Zbigniew Libera
Art of Liberation
Tom 1

120,00 zł

Koncepcja publikacji: Zbigniew Libera
Wstęp: Małgorzata Ludwisiak, Zbigniew Libera, Dorota Monkiewicz
Redakcja: Sylwia Breczko
Projekt graficzny: Kalina Możdżyńska
Wydawca: Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski
Warszawa 2019
ISBN 978-83-65240-61-3

Teksty w języku polskim, angielskim, niemieckim, norweski, duńskim, niderlandzkim
Oprawa miękka, 344 strony

Tom 1: 1988–1997

Czym była sztuka krytyczna w Polsce? Jakie emocje wzbudzały wystawy prezentowane w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski? Co mogą powiedzieć o życiu artysty materiały prasowe? Odpowiedzi na te pytania znajdziemy w pierwszym z trzech tomów Art of Liberation. Studium prasoznawczego 1988–2018, monumentalnego projektu Zbigniewa Libery.

Autorski wybór tekstów prasowych, książka artystyczna, praca z zakresu dziennikarstwa i krytyki, dokumentacja działań twórcy i przemian instytucji sztuki w Polsce – studium prasoznawcze trzydziestu lat działalności Zbigniewa Libery ukazuje nie tylko jego sylwetkę, ale również świat sztuki na tle przemian społecznych Polski okresu transformacji.

Trzytomowa publikacja gromadzi wycinki artykułów prasowych z Polski i zagranicy dotyczących twórczości Zbigniewa Libery. Dowiemy się z nich, wokół jakich tematów toczyły się dyskusje w świecie sztuki, co wzbudzało największe kontrowersje, a kto był ulubieńcem krytyków. Pośrednio ukażą one stan polskiej krytyki artystycznej oraz zaplecze instytucjonalne sztuki w Polsce.

Produkty zakupione w naszym systemie odbierać można tylko i wyłącznie w kasie obiektu.